Rady a tipy

 • warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate(&$form, &$form_state) should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit(&$form, &$form_state) should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate(&$form, &$form_state) should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 517.
 • warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 517.
 • warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.
 • warning: Declaration of views_plugin_query::init($base_table, $base_field) should be compatible with views_plugin::init(&$view, &$display) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 139.
 • warning: Declaration of views_plugin_style_default::options(&$options) should be compatible with views_object::options() in /home/460fky8p/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate($form, &$form_state) should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/460fky8p/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 137.
 • warning: Illegal string offset 'files' in /home/460fky8p/public_html/modules/upload/upload.module on line 276.
 • warning: Illegal string offset 'files' in /home/460fky8p/public_html/modules/upload/upload.module on line 276.
 • warning: Illegal string offset 'files' in /home/460fky8p/public_html/modules/upload/upload.module on line 276.
 • warning: Illegal string offset 'files' in /home/460fky8p/public_html/modules/upload/upload.module on line 276.

Životopis

Samotné slovo „životopis“ vychází z latinského „curriculum vitae“ – běh života, proto se mnohdy uvádí pouze zkratka CV. Životopis se přikládá především k žádostem o zaměstnání. Obsahuje základní údaje o vás. My si nyní povězme, jak by měl správný životopis vypadat.
Životopis můžete psát jako vyprávění nebo pouze v bodech (tzv. strukturovaný). Hned v úvodu si však řekněme, že praktičtější a přehlednější je rozhodně životopis strukturovaný, proto doporučujeme používat tento.


Průvodní dopis

Pouze životopis však nestačí. Je zvykem společně s ním zasílat průvodní dopis. Jedná se o dopis, kterým uvedete životopis samotný. Tím nejjednodušším, co můžete udělat, je napsat pouhou zprávu, že zasíláte životopis. Pokud však chcete na svého potencionálního zaměstnavatele působit opravdu dobře, přetvořte pouhý dopis průvodní na dopis motivační. O co se jedná?


Pracovní pohovor

Pokud jste byli pozváni k pohovoru, znamená to, že jste svým průvodním dopisem a životopisem svého potencionálního zaměstnavatele zaujali natolik, že vás chce vidět osobně. V tomto případě je důležité mít na paměti, že vás tento zaměstnavatel nemá v plánu zkoušet, pouze chce zjistit hloubku vašich znalostí a samozřejmě také fakt, zda se k tomuto zaměstnání hodíte.


Nástup do nového zaměstnání.

Úspěšně jste absolvovali přijímací pohovor (v některých případech i více pohovorů), znáte datum nástupu do nového zaměstnání a jistě si říkáte, že to nejtěžší je již za vámi. My vás však nyní přesvědčíme o opaku. Nechceme nikoho z vás zbytečně děsit, ale samotný nástup na nové pracovní místo je stejně tak důležitý jako přijímací pohovor.