Hledejte práci tam, kde ji opravdu nabízejí

warning: Illegal string offset 'files' in /home/460fky8p/public_html/modules/upload/upload.module on line 276.

Období ekonomické krize je dle názorů předních ekonomů téměř za námi. Do spousty firem se však tato informace zřejmě nedostala. Jak jinak si vyložit snižování stavů a neustálé propouštění? Pokud jste se i vy stali pro firmu „zátěží“ a ta s vámi následně rozvázala pracovní poměr, jistě uvažujete, co bude dál. Kde najdu práci? Kdo mě zaměstná? Na koho se obrátit? Čím zaměstnavatele zaujmout? Na tyto a spoustu dalších otázek vám může dát odpověď portál annonce.cz, na kterém se denně objevují stovky nabídek zaměstnání ze všech koutů České republiky.

 

Jak na efektivní hledání práce
Pokud si myslíte, že všichni zaměstnavatelé na vás čekají s otevřenou náručí, s největší pravděpodobností budete nepříjemně zklamáni. Na jedno pracovní místo připadá v ČR až několik desítek zaměstnanců, není se proto čemu divit, že požadavky na uchazeče o zaměstnání se neustále zvyšují. Trh práce můžeme směle přirovnat k divoké džungli, ve které přežijí pouze ti nejsilnější. Jak se ale v takové džungli zorientovat a patřit mezi ty úspěšné? Odpovědí je vaše vlastní přičinění. Denně si musíte vyčlenit čas, v rámci kterého budete oslovovat personalisty a potencionální zaměstnavatele, rozesílat životopisy a obtelefonovávat jednotlivé firmy, ve kterých byste rádi pracovali. Připravte se na to, že rozešlete stovky životopisů, ale pouze mizivé procento zaměstnavatelů se bude obtěžovat s odpovědí.

 

Pro maminky i studenty
Stále častěji se na úřadech práce setkáváme s maminkami na mateřské dovolené, které si chtějí k této „státem zaštítěné almužně“ přilepšit. Pro tyto zájemkyně o zaměstnání je efektivním řešením práce z domova, kterou mohou vykonávat ve volných chvilkách. Před nadcházející letní sezonou se však o nabídky práce začínají zajímat také studenti. Těm můžeme naopak doporučit domácí práce, které zahrnují au pair, hlídání dětí nebo úklid domácností. Hledání práce je během na dlouhou trať. Pokud však vydržíte až do konce, odměna vás zaručeně nemine!